چند نوع دستگاه لاغری وجود دارد؟

به ‌طور کلی دو نوع دستگاه لاغری وجود دارد. دستگاه‌های لاغری تهاجمی یا کمتر تهاجمی و دستگاه‌های لاغری غیرتهاجمی.

دستگاه‌های لاغری غیرتهاجمی کدامند؟

لاغری با دستگاه اکسلیس Exilis

لاغری با دستگاه اکسلیس به معنی دست‌یابی به یکی از مطمئن‌ترین شیوه‌های کاهش وزن موضعی است.اکسلیس از فناوری رادیو فرکانس برای نفوذ و شکستن بافت چربی‌ها استفاده می‌کند. دستگاه با گرم کردن لایه‌های عمیق پوست، چربی‌های اضافه را از بین می‌برد. فرآیند گرم کردن چربی‌ها که به آن لیپولیز چربی می‌گویند موجب تجزیه سلول‌های چربی می‌شود. به این ترتیب حجم سلول‌های چربی کاهش پیدا می‌کند.

 

دستگاه لاغری ال‌پی‌جی LPG

ال پی جی دستگاه لاغری مخصوصی است که یک غلتک ماساژ دهنده دستی دارد. این غلتک روی نواحی مورد نظر بدن که قرار است چربی‌های لجباز آن‌ها آب شود، حرکت داده می‌شود. ماساژی که غلتک دستگاه LPG به پوست بدن وارد می‌کند با مکش همراه است. ترکیب این دو عملکرد باهم منجر به گرم شدن پوست بدن و افزایش گردش خون در آن می‌شود. به این ترتیب چربی‌های موضعی به تدریج آب شده، سپس هنگام دفع سموم به همراه ادرار از بدن خارج می‌شوند.

 

لاغری با دستگاه شاک ویو shockwave

این دستگاه با تحریک چربی‌ها به کمک امواج، آن‌ها را وادار به فروپاشی و تجزیه می‌کند. این تکنیک سبب می‌شود سلول‌ها اسید‌های چرب ناخواسته و غیر مفید را دفع کنند. به دلیل آن‌که شاک ویو منجر به بهبود عملکرد سیستم گردش خون می‌شود، حجم چربی‌های مزاحم به تدریج کاهش پیدا می‌کنند.

 

لاغری با دستگاه پرسوتراپی pressotherapy

پرسوتراپی دستگاهی است که با تخلیه لنف قادر است به ‌طور محسوسی منجر به لاغری اندام‌هایی مانند دست‌ها، پاها، ران، بازو، شکم و پهلوها شود. این دستگاه به کمک فشار هوا حرکات موزونی شبیه به ماساژ در اندام‌ها ایجاد می‌کند. ترکیب فشار و حرکت موجب تخلیه مایعات درون غدد لنفاوی می‌شود.

 

 

برای انجام مراقبت‎‌های بعد از پیکر تراشی و از بین بردن آثار زخم کجا را باید انتخاب کنم؟

مراکزی که دارای مجوز و تاییده از وزارت بهداشت را دارند و بصورت تخصصی کار می‌کنند می‌توانند بهترین گزینه برای رفع آثار زخم و اسکارهای بعد از پیکر تراشی باشند؛ کلینیک تخصصی زیبایی تن ساز با داشتن بهترین و کامل ترین مجموعه ای از دستگاه های لاغری و جوانسازی پوست؛ همچنین با بهره‌مندی از پزشکان مجرب و متخصص بهترین گزینه برای جوانسازی پوست و رفع آثار زخم واسکارهای پس از جراحی است.